Skautnahodny obrazek
 

 

Opravujeme klubovnu na Kudlově

Více informací nalezneš zde:

- - -

 


 

Zapoj se (znovu) do skautského dění!

Více informací nalezneš zde:

- - -

 


 

- - -Vyšel nový Zpravodaj – číslo 45 (květen 2019)

V polovině května jsme vydali pětačtyřicáté číslo našeho Zpravodaje.
Nedílnou součástí tohoto předtáborového výtisku jsou přihlášky na tábory a také informace k letním táborům v Lidečku-Račném.

Leoš Hrdlička

Nový Zpravodaj si můžete stáhnout ZDE.

Všechna čísla Zpravodajů najdete ZDE.

 


 

Oslavili jsme svátek našeho patrona

neděle 28. dubna 2019

- - - - - - - - -
- - - - - - - - -

Leoš Hrdlička

 


 

- - -Přijďte s námi oslavit svátek našeho patrona

neděle 28. dubna 2019

Svatý Jiří má v církevním kalendáři svátek 24. dubna, ale my si tradičně tento svátek připomínáme o nejbližší neděli. Přijďte s námi děkovat za všechny dary a vyprošovat milosti a vše potřebné pro naši činnost v neděli 28. dubna do kostela sv. Filipa a Jakuba při mši svaté v 8.30 hod.

Leoš Hrdlička

 


 

- - -Pojďte s námi bdít- - -

Bílá sobota 20. dubna 2019

Pojďte s námi bdít k Božímu hrobu – k této službě jsme se zavázali ve farnosti sv. Filipa a Jakuba v sobotu 20. dubna od 2 do 3 hod. (nad ránem).

Jan Fojtů – Jeňa

 


 

- - -Vyšel nový Zpravodaj – číslo 44 (únor 2019)

V těchto dnech jsme vydali již čtyřiačtyřicáté číslo našeho Zpravodaje. Rodiče našich členů jej dostanou prostřednictvím svých dětí, ostatní si Zpravodaj mohou stáhnout z našich webových stránek.

V novém Zpravodaji přinášíme mimo ohléhnutí za našimi akcemi a termíny společných akcí do konce školního roku, termíny letních stanových táborů a nabídku Skautské energie. Zvláštní pozornost je věnována růstu českého skautingu a aktuálním potřebám v našem středisku.

Leoš Hrdlička

Nový Zpravodaj si můžete stáhnout ZDE.

Všechna čísla Zpravodajů najdete ZDE.

 


 

Skautský ples

Alespoň několik fotografií:

- - - - - - - - -
- - - - - - - - -

 


 

- - -Pozvánka na Skautský ples

pátek 15. února 2019

Zveme všechny naše příznivce na Skautský ples, který se uskuteční v pátek 15. února 2019 od 19 hodin v Kulturním domě ve Lhotě u Malenovic.
Vstupenky lze rezervovat na: nsoci (at) zlin6.cz

Michaela Ženožičková

 


 


 

- - -

 


 

- - -


Letní tábory 2019

Termíny táborů jsou ZDE.

 

 

 


 

Zlatý hokejový hattrick. Vlčata obhájila vítězství nad Albionem

neděle 23. prosince 2018

Sportovní vrchol roku? V prosinci ve Zlíně! V předvánočním čase se proti sobě tradičně postavily hokejové výběry Albionu a Vlčat. Letos se konal už třetí ročník tohoto zápasu, který budí emoce, vášně a rivalitu už dlouho před svým začátkem.

- - -

Utkání se konalo 23. prosince po obědě na Zimním stadionu Luďka Čajky. Úvod zápasu vyšel lépe hráčům Albionu, kteří vzadu zodpovědně bránili a v útoku se ujali vedení po rychlé dorážce. Ve druhé třetině mohli hokejisté Albionu Vlčatům odskočit do výraznějšího rozdílu – několikrát dostali svého soupeře pod tlak a druhý gól visel ve vzduchu. Vlčata se však zuby nehty ubránila a chvíli před přestávkou vyrovnala na 1:1.

- - -

Nerozhodný stav před třetí třetinou sliboval drama až do úplného konce. Ze střídaček bylo cítit napětí, odhodlání i zvědavost, jak to letos dopadne. Nakonec to byla Vlčata, kdo strhl vedení na svou stranu – třemi zásahy se dostala do slibného vedení 4:1. Albion v tu chvíli zavelel k náporu, vzal si oddechový čas a v závěru zápasu hrál dokonce přesilovou hru. Velkého tlaku hráči Albionu dokázali využít a snížili na 4:3. Ovšem vyrovnat už nestihli.

Vlčata se tak radují ze třetího prestižního vítězství v řadě, naopak Albion stále čeká na svou první hokejovou výhru. Zápas sledovalo v ochozech několik desítek fanoušků, kteří hlasitě povzbuzovali své favority. Za to jim velmi děkujeme. A bez ohledu na výsledek nás těší také skutečnost, že jsme si po roce opět zahráli a že úroveň hry opět o kousek vzrostla.

Vojtěch Jurák – Broskev

 


 

- - -

Společně jsme si před Vánoci zabruslili

neděle 23. prosince 2018

Stejně jako loni se po skončení hokejového zápasu mezi Albionem a Vlčaty konalo skautské bruslení pro naše členy, rodiny a kamarády a příznivce. Šlo tedy o druhý ročník této příjemné, předvánoční akce.

- - -

Letošní bruslení se konalo od 14 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Všichni bruslaři – velcí i malí, začátečníci i pokročilí – mohli využít dle své libosti ledovou plochu.

Na své si přišli i ti, kdo měli s sebou hokejku, neboť si mohli zastřílet na jednu z branek. Pohodovou atmosféru dokreslovaly hudba, která zněla stadionem, a vůně teplého svařáku, která se linula prostorem.

Na stadion si našla cestu odhadem zhruba stovka lidí různého věku. Děkujeme všem za zájem o tuto akci. Jsme rádi, že jsme si ji společně užili a že se ze skautského bruslení pomalu stává příjemná, předvánoční tradice. Na všechny se těšíme zase příští rok!

Vojtěch Jurák – Broskev 

Pozvánka na Skautské bruslení

- - -

neděle 23. prosince 2018

Srdečně zveme své členy, jejich rodiny a přátele na vánoční program na ledě, který se uskuteční v neděli 23. prosince na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně.

Od 12.15 hod. můžete přijít zafandit na hokejové utkání Albion vs. Vlčata a od 14 hod. bude možnost si zabruslit s kamarády či rodiči. Vstupné je dobrovolné. Neváhejte a přijďte si užít čtvrtou neděli adventní na zimní stadion.

Vojtěch Jurák – Broskev

 


 

- - -Vánoční výprava Ontaria

víkend 14. až 16. prosince 2018

Sešli jsme se v pátek 14. prosince na vlakovém nádraží ve Zlíně odkud jsme se vlakem s několika přestupy dopravili až na nádraží ve Vyškově. Tam jsme - - -došli do místní skautské klubovny. Zde jsme se ubytovali a zjistili že se v budově nacházejí duchové, kteří následně po jejich odhalení utekli do města. Celou sobotu jsme pak museli nepřátelské duhy hledat a osvobodit „ducha Vánoc“. To vše se úspěšně povedlo a my jsme společně mohli zasednout k štědrovečerní hostině.

Celou akci jsme si užili a ve stejném počtu skautů se i vrátili zpět do Zlína plni zážitků a dojmů.

Lukáš Michalík

 


 

- - -Vánoční výprava Medvědic

víkend 7. až 9. prosince 2018

Vánoce jsou časem, který bychom měli trávit především v kruhu přátel, rodiny a nejbližších. A proto jsme se se skautkami Medvědicemi v hojném počtu sešly 7. prosince a společně odjely do Dřevohostic, abychom prožily sváteční chvíle se svým oddílem.

Celý víkend se nesl ve vánočním duchu a příjemné atmosféře. Zahrály jsme si spoustu her, zasmály se, popovídaly si o významu Vánoc a večer usedly ke sváteční večeři. A jak už to tak bývá, náš Štědrý den byl opravdu štědrým a tak jsme pod stromečkem našly spoustu dárečků. Velkým překvapením pro nás byly ručně vyráběné malé polštářky, které dostala každá z nás. Celou výpravu jsme zakončily tradičními zvyky – pouštění skořápek, třesení keřem, lití vosku do vody.

V neděli ráno jsme se odebraly na mši svatou a plny radosti odjely zpátky do tepla svých domovů čekat na opravdové Vánoce.

Terezie Mücková – Míca

 - - -Vánoční výprava světlušek

víkend 7. až 9. prosince 2018

Druhý prosincový víkend jsme se s naším oddílem světlušek vypravily na vánoční oddílovku do Olomouce. Po příchodu na skautský dům následovalo slavnostní přivítání nových světlušek v našem oddíle.- - -

V sobotu ráno tradičně probíhala soutěž ve výrobě papírových řetězů. Poté jsme si zahrály na detektivy a snažily se překazit schůzku několika párům – naším úkolem bylo zjistit nejen místo

a čas schůzky, ale i jméno páru, který se jí chtěl zúčastnit. Před večeří jsme si zkusily některé vánoční zvyky, po kterých následovala slavnostní večeře, předávání dárků a scénky, které si holky připravily během odpoledne. Celý večer byl zakončen tradičním sledováním filmu.

V neděli po mši svaté jsme se pak vydali zpátky domů.

Eliana Frolková 

Vánoční výprava Albionu – Banana paradise

víkend 7. až 9. prosince 2018

Letos jsme v Albionu slavili Vánoce na faře na Provodově spolu s populárními animovanými postavičkami – Mimoni. Když jsme na začátku naší výpravy některé potkali, nerozuměli jsme jejich vtipnému žvatlání a prskání. Po pár minutách nás dovedli na místo, kde jsme se jimi mohli stát tak, že jsme si vytvořili jejich brýle a žluté čepice, které jsme si nasadili na hlavu. Když jsme se jimi stali, mohli jsme jim porozumět, a tak zjistit že se potřebujeme dostat do banánového ráje. Po dlouhé cestě z Pinduly na - - -Maleniska, jsme do něj konečně dorazili a spolu získali i banány, které nám z něj byly ukradeny. Další den jsme získali zvláštní dopis od neznámého padoucha, který nám ukradl vánoční stromek. Rozhodli jsme se tedy, že začneme pátrat po zloději, a to pomocí detektivních metod jako například zkoumání pod mikroskopem nebo snímání otisků prstů. Vybírali jsme ze čtyř možných padouchů: Vektora, Nutelátora, Žvýkátora a Mrazátora, přičemž posledního jmenovaného jsme nakonec určili za pachatele. Po skromném obědě tvořeném chlebem se sádlem, solí a cibulí, po kterém následoval odpolední klid, jsme se vydali na cestu zachránit ukradený vánoční stromek. Nakonec jsme dosáhli svého cíle, kterým byl Mrazátor – u něho jsme museli splnit poslední výzvu: vypít vodu ze sirného pramene.

Vrcholem výpravy byla slavnostní štědrovečerní večeře. Před večeří jsme si nacvičili koledy a s prázdnými žaludky, unavení z cesty, jsme se dali do jídla ve vánočně vyzdobené místnosti. Nasycení vydatnou večeří tvořenou řízkem s bramborovým salátem jsme si zazpívali koledy a předali jsme si dárky. Ačkoliv ne každý dostal to, co by se mu tak docela hodilo, každému dárek vykouzlil úsměv na tváři. Nakonec jsme zakončili sobotní večer a šli jsme spát nebo si povídali.

V neděli jsme zaměřili svou pozornost především na úklid a odchod, ale ve volném čase jsme se překonali a vytvořili lidskou pyramidu. Prožili jsme skautské Vánoce na blátě, což bylo zřetelné na našich botách, byla nám zima kvůli nedostatečnému vytápění fary, trochu jsme zmokli a program nás všechny dost vyčerpal. Přes to všechno jsme si celou výpravu užili, stmelili se jako skupina roverů a poznali, že infantilní a dětinský symbolický rámec světa Mimoňů nás může vtáhnout, bavit a dokonce naučit mnoha věcem.

Jiří Jakubíček – Pało

 


 

Českému skautingu se daří

Skauting vede kluky a holky ke spolupráci, všestrannému rozvoji a pomoci druhým, utváří přátelství, věří na fair play a dobrodružství v přírodě. To nejsou nutně jen věci, které mají v dnešní době na růžích ustláno. A přesto zažívá skauting v Česku opravdu dobré časy.

V roce 2018 je v Česku více než 60 tisíc skautů a skautek, za posledních 12 let jich přibylo neuvěřitelných 20 tisíc. Junák – český skaut tak neochvějně potvrzuje své postavení největší výchovné organizace pro děti a mládež v zemi. Skauting je ostatně největším výchovným hnutím pro mladé lidi i globálně, s více než 60 miliony skautek a skautů po celém světě.


- - - - - -
- - - - - -
PDF PDF

Více se dozvíš zde:

Skauting zažívá skvělé časy
Díky dobrovolníkům
Více o růstu skautingu v Česku
7 důvodů, proč by vaše děti měly chodit do skautu
Zapojte se znovu do skautského dění!

 


 

- - -Naše první skautská duchovní obnova

víkend 23. až 25 listopadu 2018

Během posledního listopadového víkendu se uskutečnila naše první skautská duchovní obnova. Tento společný čas jsme strávili v Charvátech u Olomouce. Duchovně nás provázel P. Petr Káňa, školní kaplan Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. Ten nám dal nejen podněty k zamyšlení při promluvách, které - - -zpestřoval svým vtipem, ale také k nám zaujal velmi přátelský a vřelý postoj, za což mu děkujeme.
V tomto předadventním čase jsme se zastavili ve svých životech a ohlédli se za věcmi povedenými i nepovedenými, prohloubili svou důvěru v Boha, zamysleli se nad hodnotami ve světě a ponořili se do modlitby. Navštívil nás také P. Jan Berka, se kterým jsme se zamysleli nad naším vztahem k Bohu jako k Otci a spojili si jej se vztahy, které nás provázejí a ovlivňují celý živ- - -ot, hlavně těmi rodinnými. Krásným momentem byla také závěrečná adorace, kdy jsme každý Bohu předložili své nejniternější touhy a zranění.
Myslím, že každého z nás tento víkend nějak zasáhl a posunul. Již teď po kladných ohlasech připravujeme postní duchovní obnovu.

Michaela Hanušová

Tato duchovní obno- - -va mne překvapila hned dvakrát. Poprvé v září, když jsem se dozvěděl, že sami naši vedoucí chtějí mít v adventu duchovní obnovu a sami si ji zařídí, a podruhé na místě samém. Aby mohla být tematicky zaměřena, byli pozváni naši vedoucí od osmnácti let, což výrazně zmenšilo počet možných účastníků. Samotnou duchovní obnovu jsme prožívali jak v tichu fary, tak v usebrání před svatostánkem. Jsem rád, že jsem se jí mohl účastnit a spolu s našimi vedoucími prožít také tuto naši formaci. Naše skautské středisko bude mít takové skauty a skautky, jací budou jejich vedoucí. A to mne po tomto víkendu naplňuje radostí a optimizmem.

Leoš Hrdlička

 


 

Registrace 2019- - -

Pro registraci členů 2019 budeme vybírat následující částky: každé první dítě v rodině – 450 Kč, každé další dítě v rodině 400 Kč.

Vedoucí oddílů po vás budou v souvislosti s registrací chtít následující údaje (pokud je již nemáme z minulých let): jméno a příjmení člena, adresa bydliště, rodné číslo a datum narození. Vhodné je také uvést název zdravotní pojišťovny. Vše je v souladu ze zákonem 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, a slouží k vnitřním potřebám, především pro získávání dotací.

Peníze, prosím, předejte rádcům v družinách, ke kterým Vaše děti patří. Pokud budete registrační poplatek hradit prostřednictvím bankovního převodu, pak jej zasílejte na náš účet 2701418660/2010. Jako variabilní symbol použijte číslo podle TOHOTO SEZNAMU. Při srdužené platbě za více dětí, použijte jeden z jejich variabilních symbolů. Více informací naleznete na našich stránkách.

Administraci registrace budeme uzavírat 15. listopadu 2018.

Leoš Hrdlička

 


 

Vyšel n- - -ový Zpravodaj – číslo 43 (říjen 2018)

V říjnovém čísle Zpravodaje naleznete potřebné informace k novému skautskému roku a také krátká ohlédnutí za uplynulými letními tábory.

Leoš Hrdlička

Nový Zpravodaj si můžete stáhnout ZDE.

Všechna čísla Zpravodajů najdete ZDE.

 


Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Zlin6.cz | 6. skautské středisko ve Zlíně | Code by PCHweb