Skautnahodny obrazek
 

 

- - -Vyšel nový Zpravodaj – číslo 56 (únor 2023)

V těchto dnech jsme vydali již třiapadesáté číslo našeho Zpravodaje. V novém Zpravodaji přinášíme mimo ohléhnutí za našimi akcemi a termíny společných akcí do konce školního roku, informace o registraci našich členů v letošním roce a také přehled našeho hospodaření v uplynulém roce.

Leoš Hrdlička

Nový Zpravodaj si můžete stáhnout ZDE.

Všechna čísla Zpravodajů najdete ZDE.

 


 

- - -Kurz Filip pro vedoucí našeho skautského střediska

Víkend 10. až 12. března 2023

Jako skautští vedoucí jsme na sebe dobrovolně převzali závazek, že svěřené děti a mládež povedeme v duchu skautského slibu a zákona, kde jim sami musíme být příkladem. Zde platí jednoduchá rovnice: Dobrý vedoucí = dobrá družina (oddíl). K tomu nám chce být nápomocen také kurz Filip (www.projekt­‑on.cz), který se uskuteční v Domu Ignáce Stuchlého ve Fryštáku během víkendu 10.–12. března 2023. Účast našich vedoucích na kurzu je podporována oběma našimi farnostmi také finančně – jejich příspěvek pomůže především studentům.

Pavel Šintál – Guy

 


 

- - -Asterion po stopách lesní zvěře

Sobota 11. února 2023

Druhou únorovou sobotu jsme se s vlčáckým oddílem Asterion vydali na zimní výpravu po stopách lesní zvěře. Počasí nám přálo, a tak jsme na asi 9 km okruhu podhůří Hostýnských vrchů okolí Lukovečku skutečně objevili řadu stop srnců, zajíců, kanců, veverek a dalších. Mimo to jsme zažili i další různorodá dobrodružství: Klouzali se na zamrzlém koupališti, na vlastní kůži zkusili rozdíl mezi srstí psa, lišky a zajíce, žasli nad obrovitými páráky divokého prasete, sestavili vařič, ochutnali čaj uvařený ze smrkových větviček a ostružiní, v zábavných kvízech poznali zajímavosti ze života vlků, lišek, kanců a jezevců, následovali pochodové značky, naučili se zákon vlčat, zkusili se v terénu orientovat podle mapy a zahráli si fotbal na zamrzlé ploše zatopeného lomu. Ten zároveň vřele doporučujeme jako velmi pěkný cíl například pro rodinnou vycházku. V mapách jej naleznete pod názvem „Doležalova skala“.

Pavel Kučera – Teni

 


 

- - -Skautský ples se vydařil

Pátek 3. února 2023

Začátkem února se velká část našich vedoucích setkala na našem tradičním skautském plese ve Spytihněvi. Tentokrát jsme se vydali do vesmíru plných hvězd a planet. Při - - -tanci nás doprovázela kapela WIMS, jejíž někteří členové jsou součástí našeho střediska. Samozřejmě nemohla chybět ani bohatá tombola. Kdo měl chuť, dal si i drink s tématickým názvem.

V průběhu celého večera byl v provozu fotokoutek s vesmírnou výzdobou, ve kterém jsme mohli zaznamenat skvělé momentky a budoucí vzpomínky. Celý průběh plesu byl klidný a když se přehoupla půlnoc, nemohli jsme věřit, že už se ples blíží ke konci. Doufáme, že všichni, kdo přišli, odjížděli zpátky do Zlína spokojení a natěšení na další skautský ples. Za celý organizační tým ples hodnotíme jako velmi povedený.

Eva Hurtová – Eválka

 


 

- - -


Letní tábory 2023

• Termíny táborů

 

 

 


 

- - -

 


 

 

Zprávy- - - z oddílu Slůňat

S blížícím se přelomem roku se čím dál tím větší část slůněcích schůzek odehrávala za tmy. Slůňata chodila statečně, ať už s čelovkami nebo i bez nich.

Zapojili jsme se i do tříkrálového koledování. Stonožky ve středu potěšili babičky a dědečky v domově seniorů na Burešově, Skalníčci vyrazili na koledu na Podvesnou a Plaváčci nepodcenili přípravu na koledování výrobou korun pro Kašpara, Melichara a Baltazara.

Už se těšíme, jak se s našimi kamarády myškami Edou, Ájou a Bavlnkou budeme potkávat v jarem se probouzející přírodě.

Prokop Galatík

 


 

- - -- - -Skautské bruslení se vydařilo

Pátek 23. prosince 2022

Po dvouleté pauze jsme se letos vrátili ke střediskové tradici předvánočního bruslení pro členy našeho střediska. V pátek 23. prosince byla tedy ledová plocha PSG arény zaplněna benjamínky, světluškami, vlčaty, skautkami, skauty, rangers i rovery, ale samozřejmě také jejich rodinami, příznivci a přáteli. Pro potřeby vyúčtování jsme letos evidovali i docházku a tak víme, že se nás sešlo 88 členů střediska, ostatních bruslařů nepočítaně. V kasičce na dobrovolné vstupné jsme vybrali 3144 Kč.

Pavel Kučera – Teni

 


 

- - -

Skautské bruslení se vydařilo

Pátek 23. prosince 2022

Tradiční Skautské bruslení pro děti a rodiče našeho skautského střediska bude v PSG Aréně, Březnická 5513 od 15.00 do 16.30 hod.

Vstupné je dobrovolné.

Václav Hájek – Kwašák

 


 

- - -Zdobili jsme vánoční stromky

Pátek 23. prosince 2022

Každoročně se roveři a rangers Albionu sešli den před Štědrým dnem v kostele sv. Filipa a Jakuba, aby pomohli se zdobením kostela. Tento rok nás bylo mnoho, a proto jsme práci měli rychle hotovou. Zdobili jsme čtyři stromečky uvnitř a jeden venku u hlavního vchodu. Také jsme samozřejmě chystali betlém a vše kolem něj. Rozdělili jsme se do skupin a během jedné hodiny byla veškerá práce hotová. Určitě nesmělo chybět i komické dohadování se o tom, který stromeček je nejhezčí. Ale jistě se všichni shodneme, že všechny byly krásné a okouzlující. Jsem ráda, že i u výzdoby kostela náš roverský kmen Albionu skvěle bavil a užil si společný čas strávený spolu.

Julie Katrušáková – Julča

 


 

Medvědice přinesly Betlémské světlo do nemocnice

Pátek 23. prosince 2022

Těsně před Vánocemi jsme se se skautkami potkaly všechny ještě jednou, a to na Betlémském světle. Vydaly jsme se na LDN do Krajské nemocnice Tomáše Bati, abychom pacienty potěšily zpěvem, vyrobenými přáníčky a donesly světlo i těm, kteří si pro něj sami do kostela přijít nemůžou.

Eva Hurtová – Eválka

 


 

- - -Převzali jsme Betlémské světlo

Sobota 17. prosince 2022

Jako každý rok před Vánoci bylo třeba dopravit Betlémské světlo do zlínských farností. Tradičně se tohoto úkolu ujali roveři a rangers z oddílu Albion.

Vyrazili jsme trolejbusem v sobotu 17. prosince do Otrokovic. Nějakou tu chvíli jsme čekali na vlak, ve kterém bylo Betlémské světlo převáženo. Nádraží bylo relativně zaplněné, především skauty, jenž měli na starost stejný úkol jako my. Vlak tedy po pár minutách čekání přijel, vyskočilo z něj několik skautů se světlem a my jej pochopitelně vyzvedli a rozdávali mnoha lidem dál, neboť vlak nemohl ve stanici stát věčně. Pak jsme se odebrali zpět na trolejbus a Betlémské světlo jsme zavezli do farnosti sv. Filipa a Jakuba na faru, kde jsme je nechali. Pak jsme se rozešli a všichni jsme spokojeně jeli i se světlem domů.

Jiří Flieger – Tygr

 


 

- - -Vlčata zachránila Vánoce

Víkend 16. až 18. prosince 2022

Letos jsme se na naši každoroční vánoční výpravu vydali do Charvát u Olomouce. Kvůli onemocnění většiny vlčat hrozilo, že letos vánoční výprava vůbec nebude. Nakonec jsme se rozhodli prožít Vánoce i v menším počtu a udělat tak radost alespoň části oddílu.

Počasí bylo letos opravdu vánoční, sněhu bylo až příliš, což ale krásně pomohlo navodit nám všem vánoční atmosféru. Abych těch Vánoc nebylo málo, tak u naší fary ztroskotal Santa Claus společně s jeho skřítky Herbertem a Brandonem. Během cesty z Číny do USA se mu totiž pokazily kouzelné saně a zřítil se přímo k zemi. Dárky byly rozsypané všude po okolí a požádal nás o pomoc, zda bychom mu je nemohli posbírat. Jenže se objevil další problém. Místní nedobré děti byly rychlejší a dárky si vzaly a nechaly pro sebe. Zlobivci se samozřejmě svých dárků nechtěli vzdát. V tomto nelehkém úkolu nám přispěchal na pomoc „Děda Mráz“ s jeho sněhovou nadílkou, díky které jsme dárky získali zpět. Po těžké sněhové bitvě jsme všichni očekávali zaslouženou odměnu v podobě luxusní sváteční večeře, ale na poslední chvíli Santův skřítek Brandon dal sobecky přednost jen sobě a dárky nám ukradl. My jsme ho museli dostihnout, než bude pozdě. Netrvalo dlouho a našli jsme ho na mostě přes řeku. Byl zoufalý a litoval svého činu. Jelikož Santa Claus je dobrý, dokázali jsme Brandonovi odpustit a přijmout ho zpátky k sobě. Společně jsme se potom vydali na zaslouženou večeři, po které následoval ohňostroj a vánoční promítání.

Pro všechny z nás to byl krásně strávený předvánoční čas s našimi kamarády.

Martin Malý – Steak

 


 

- - -Vánoční oddílovka v Brně

Víkend 16. až 18. prosince 2022

Skautské Vánoce jsme s oddílem skautek – Artemis strávily moravské metropoli Brně. Kromě štědrovečerní večeře, dárků a tradic jsme zažily spoustu jiných programů. Hrály jsme sněžný basketball nebo se věnovaly skautské historii. Na procházce Brnem jsme si poslechly místní pověsti a teď už víme, proč je jedna věžička radnice nakřivo nebo proč Švédové nedobyli Brno.

Večerním rituálem jsme oficiálně přivítaly nové členky a ukázaly jsme si nové stezky, které přes rok plníme. Pak už nás čekal řízek, bramborový salát a spousta dobrot. Jsme rády, že jsme večer mohly strávit v takovém společenství, jaké u nás v oddílu máme.

Lenka Pavlíková – Is

Více fotografií můžete zhlédnout ZDE.

 


 

Vánoce jsme měli na blátě

Víkend 9. až 11. prosince 2022

Stejně jako minulý rok jsme se vypravili se skauty z Antaresu na vánoční oddílovku do nedaleké Horní Lhoty. Zde se utkal Ježíšek a Santa o to, komu patří Vánoce. I když nás v sobotu ráno navštívil Mrazík, sníh se nám přivolat nepovedlo, a tak doufáme že se příští rok opět sejdeme se stejně dobrou atmosférou i se sněhem.

Lukáš Tobola – Papír

 


 

- - -Vánoční oddílovka Berušek

Víkend 2.–4. prosince 2022

Se světluškami jsme se sešly na autobusovém nádraží ve Zlíně, odkud jsme vyrazily do Přerova a následně vlakem do Brodku u Přerova. Tam na nás čekala krásná skautská klubovna i s nasekaným dřívím, kterým jsme ihned zatopily.

- - -V sobotu ráno nás přišel navštívit Santa se svým skřítkem, který nás poprosil o pomoc s jeho továrnou. Holky pomáhaly péct a zdobit perníčky, nazpívat album vánočních koled, zabalit dárečky a zjistit pro Santu tajný recept na vánoční punč. Odpoledne nás čekal krátký výlet k nedaleké rozhledně a poté jsme začaly přípravami na štědrovečerní večeři. Holky vyráběly barevné řetězy z papíru, vánoční přáníčka, kokosové kuličky a taky ozdobily perníčky. Večer jsme se všechny řádně oblékly do krojů a oddílových triček a zahájily slavnostní večeři. Po výborném řízku s bramborovým salátem nás holky obohatily připravenými scénkami a u toho ochutnaly všemožné cukroví. Poté jsme si jen rozdaly dárečky a šly klidně spát.

V neděli ráno jsme pouklízely klubovnu a přesunuly se do místního kostela na mši svatou. Pak už jsme jen došly na nádraží a dopravily se zpět do Zlína.

Kristýna Urbanová – Frogy

Více fotografií můřete zhlédnout ZDE.

 Vánoční od- - -dílovka Albionu

Víkend 2. až 4. prosince 2022

Skupina Albionu se vydala počátkem prosince za dobrodružstvím do Zábřehu. Večer se už pomalu krátil a my se po dlouhé cestě najedli. Po chutné večeři jsme ve skupinkách probírali a hodnotili skupinkový systém Albionu. Ve zbytku večera už jsme si jen povídali. Ráno nás čekalo velké překvapení, když jsme zjistili, že nám Grinch ukradl dárky. Přišel duch Vánoc, celý slabý a poprosil nás o pomoc, abychom nalezli vánoční tradice poházené po městě Zábřehu.

Po dobrodružné procházce nás čekal lahodný, teplý oběd. Po nasycení našich žaludků jsme zjistili, že Grinchovo ledové srdce roztálo a dárky nám vrátil, tudíž jsme mohli začít s vánočními přípravami. Vše bylo nachystáno, už jen obléknout sebe, abychom mohli tradičně pozřít bramborový salát a řízek. Po chutné večeři jsme si zazpívali koledy a rozbalili dárky. Večer nám ozvláštnila společná hra a venkovní či vnitřní radovánky.

V neděli ráno jsme se rozloučili s místem, kde jsme nabrali vánoční atmosféru, abychom ji mohli předat i do našich domovů. A tak skončila naše vánoční výprava, která málem nebyla.

Amy Hodgson

 


 

Naše vánoční výp- - -ravava

Víkend 2. až 4. prosince 2023

Letos jsme se společně se skauty z Ontaria vypravili do nedaleké Ostrožské Lhoty. Přivítaly nás pěkné a velké prostory místní fary s její přístavbou. Po tom, co jsme se zabydleli a povečeřeli, jsme se oddali pohodě pátečního večera doprovázeného různými aktivitami. Vše nasvědčovalo pohodovému víkendu, kdy společně oslavíme blížící se Vánoce.

Vše se ale začalo ubírat trochu šílenějším směrem, když jsme zaregistrovali nezvaného hosta nakukujícího přes okna. Ukázalo se, že se jedná o návštěvníka z jiné planety. Jeho vánoční zásilka, kterou si ze Země nechal objednat, zde uvízla a on, jelikož nedostal povolení ke vstupu na naši planetu, přiletěl nelegálně. To na sebe dlouho nenechalo čekat návštěvu utajené vládní složky zabývající se mimozemskými aktivitami – Muže v černém. Po přečkané domovní prohlídce, jsme nabídli novému kamarádovi pomoc a odebrali se k odpočinku.

Sobotní den byl plně nabitý již od samého rána. Pomocí speciální látky od mimozemšťana jsme ovládli mysl těchto agentů a skrze jejich oči jsme se pohybovali v terénu a ovládali jejich chování. Tímto způsobem jsme zvládli spoustu misí a usilovnou dřinou jsme se dostali až k samotné zásilce (bečce limonády). Bohužel v rozhodujícím okamžiku účinek látky vyprchal a my tak podstrčili agentům věc o kterou nám celou dobu šlo. Museli jsme proto bečku získat znovu. Nebylo to zadarmo, ale nakonec jsme v jejich základně svedli boj a bečku získali zpět. Nic už nebránilo oslavit společný večer i s mimozemskou návštěvou!

Naše šikovné kuchařky nám připravily kuřecí řízky s bramborovým salátem, na kterých jsme si všichni pochutnali. Po společném rozdání dárků jsme se spojili i s ostatními oddíly a vyměnili si vánoční přání s písničkou. Tímto oficiální část skončila a mohly začít oblíbené aktivity. Ať už se jednalo o kvíz, odkrývačku obrázků nebo hudební pantomimu. Pro zájemce večer zakončilo promítání tematického filmu – Muži v černém. Po nedělní mši a úklidu jsme zamířili do svých domovů.

David Holík – Křáč

 


 

M- - -edvědice před Vánoci

Víkend 2. až 4. prosince 2022

Jen co začal advent, vypravil se náš oddíl skautek – Medvědic na vánoční oddílovku do Vizovic. Že je potřeba toho hodně před Vánoci nachystat, jsme věděly, ale i tak nám zabralo hodnou chvíli získat vánoční stromeček. Procestovaly jsme čtyři kontinenty, vyzkoušely si vánoční zvyky čtyř zemí a za nasbírané peníze jsme si v dražbě pořídily stromeček. To by mohl být konec příběhu, ale není tomu tak. V noci nás vzbudil rachot. Zjistily jsme, že zmizel stromeček a jedna ze skautek. Rychle jsme se oblékly a utíkaly po stopách získat stromeček zpátky. Jaké bylo naše překvapení, když jsme na louce uviděly tlupu Grinchů. Grinch je hubený, zelený tvor, který nemá rád… Vlastně nenávidí Vánoce, protože ho samotného nikdo nemá rád. Došlo nám, že tím, že na ně budeme zlé nic nezmůžeme, proto jsme se rozhodly změnit je tak, že jim ukážeme, že je někdo má rád a nakreslíme jim na ruku srdíčko. Po dlouhém boji o to, aby si srdíčko nechali nakreslit, se nakonec všichni Grinchové polepšili a my se i se stromečkem vrátili na orlovnu.

Zbytek oddílovky jsme si užily ve vánoční atmosféře a odjížděly jsme natěšené na ty pravé Vánoce.

Eva Hurtová – Eválka

Více fotografií můžete zhlédnout ZDE.

 


 

- - -Podzimní oddílovka světlušek

Víkend 21. až 23. října 2022

Naši světluškovskou oddílovku jsme započaly na vlakovém nádraží, odkud jsme se vydaly na Modrou. Po ubytování se ve v zdejším obecním domě jsme se seznámily s našima novýma světluškama. V noci nás ale čekalo nemilé překvapení, zjistily jsem, že záporačka Shego má něco za lubem, a tak jsme zavolaly na pomoc Kim Possible, s jejichž pomocí se nám povedlo Shego zneškodnit.

- - -V sobotu jsme také navštívily velehradský skanzen. I přes nepříznivé počasí jsme si prohlídku moc užily. Dozvěděly jsme se například, jak se ve středověku žilo, čím se barvilo oblečení, co se jedlo a co se děti učily ve škole.

V neděli jsme se po sbalení a úklidu vydaly do velehradské baziliky. Po mši svaté následovala cesta domů a rozloučení.

Děkujeme moc všem maminkám za nadílku buchet a tatínkům za odvoz věcí. Oddílovka se velmi vydařila a hodnotíme ji velmi pozitivně.

Kristýna Kováčová – Kotě

Více fotografií můžete zhlédnout ZDE.

 


 

- - -Světlušky učinily velký archeologický objev

Sobota 8. října 2022

Počátkem října se naše světlušky zapsaly do dějin svým významným archeologickým objevem. Skupina 25 šikovných a statečných děvčat pomohla archeoložkám Elvíře - - -Železné a Žanetě Mráčkové nalézt poklad Rytíře Miloše, který byl po stovky let ukryt na zřícenině hradu Zlín. Nebylo to jen tak. Poklad totiž bránil zakletý syn onoho rytíře, který po Zlíně za trest strašil v ohnivém kočáře s hlavou pod paží. Nejprve jsme však musely zlomit kletbu. K tomu jsme potřebovaly najít zlatou korunu, kterou nechal Miloš ukovat své milé Lidušce. Naštěstí mají naše světlušky ještě mladé oči a korunu se jim podařilo najít v Královském lese, z něhož pak byla přenesena právě k pozůstatkům hradu Zlín, čímž jsme zlomily onu kletbu. A odměnou nám byl několik stovek let ukrytý a střežený poklad a také velká sláva.

Kristýna Pekaříková

Více fotografií můžete zhlédnout ZDE.

 


 

- - -Naše zahajovací výprava

Víkend 7. až 9. října 2022

Začátkem října jsme se my, skupina dobrodruhů – skautů z Ontaria, vydali na výpravu do Holešova. Během víkendu, který uplynul jako voda, jsme se v rámci příběhu ocitli až v daleké Francii, kam jsme se vydali, abychom vyřešili velkou snídaňovou krizi. Našim cílem bylo nalézt recept na legendární bagetu, která by onu krizi zažehnala.

- - -Během naší mise jsme museli zdolat hromadu obtížných překážek. V noci z pátku na sobotu nás totiž přepadli zuřiví Francouzi, které jsme museli v noční hře setřást a bezpečně se vrátit zpátky do klubovny. Aby toho nebylo málo, ráno jsme se dozvěděli, že zajali našeho vedoucího, a tak jsme jej šli vysvobodit. Ani tímto jsme se však nenechali zastrašit. Vysvobození se nám s použitím rafinované taktiky povedlo a tím se nám odkryla cesta za receptem, jehož vystopování už pro nás bylo hračkou.

Večer jsme náš úspěch pořádně oslavili a v oddílovém kruhu jsme v poklidném tempu slavnostním rituálem oficiálně přivítali nové členy mezi nás.

Pavel Pernička – Hruška

 


 

Podzimní oddílov- - -ka Berušek

Víkend 7. až 9. října 2022

Oddílovku Berušek jsme zahájily na vlakovém nádraží ve Zlíně. Odkud jsme se přesunuly na autobus, který nás dopravil do Horní Lhoty. Jakmile jsme dorazily na - - -místo určení, ubytovaly jsme se a zahrály si pár seznamovacích her.

Večer jsme se seznámily s detektivem Sherlockem a jeho pomocníkem Watsonem, kteří nám přišli pomoct vyřešit záhadu ztraceného obrazu z místního muzea. V sobotu přišli znova s prosbou o namalování kopie obrazu. Po obědě následovalo podzimní vyrábění s šálkem teplého kakaa se šlehačkou. K večeru jsme si udělaly procházku na ranč nad vesnicí, odkud byl krásný výhled na zdejší okolí.

Neděli jsme zahájily snídaní s výbornými buchtami od maminek. Následně jsme uklidily faru a oddílovku zakončily mší svatou v místním kostele. Po ní nás čekal návrat zpět do svých domovů.

Kristýna Urbanová – Frogy

Více fotografií můřete zhlédnout ZDE.

 


 

Oddílové novinky Asterionu

V říjnovém Zpravodaji jsme vás obšírně informovali o okolnostech vzniku našeho oddílu. Jak jsme na naší skautské cestě od října pokročili? O to bychom se s vámi rádi podělili tentokrát.

Naše dvě družiny si vybraly své názvy! Nebyl to proces jednoduchý, ale dali jsme tomu čas a nyní už máte doma nejen „vlče Asterionu“, ale také buď „Průzkumníka“ nebo člena „Vlčí hlídky“. Průzkumníci se scházejí ve čtvrtek s Tenim a Léňou, Vlčí hlídka v pondělí s Vaškem a Zubem.

- - -Dále se postupnými krůčky chystáme na tábor. Na listopadové vycházce jsme si vyzkoušeli, zda bychom si uměli uvařit. Oba kotlíkové guláše chutnaly znamenitě a tak snad na táboře hlady strádat nebudeme. Na prosincovém přespání jsme si ověřili, zda zvládneme noc mimo domov bez maminky a tatínka, nebojíme se tmy v lese a zda se dohromady sneseme na malém prostoru. Všechny testy dopadly úspěšně, další předtáborový milník zdolán. Prozatím poslední zkouškou byla únorová vycházka. Vydržíme větší fyzickou námahu a nepřízeň počasí? To jsme chtěli ověřit. Sníh a mráz na táboře nebude, liják nebo bláto ale dost možná ano. Ti, kteří se zúčastnili, prokázali, že je nic z toho nezaskočí. Mimo to se průběžně na schůzkách prokousáváme Nováčkem vlčat, abychom se mohli na táboře každý rozhodnout, zda složit vlčácký slib a pokračovat Stezkou vlčat.

Tým naší oddílové rady se rozrostl o dvě posily! Barča a Lukáš Valouchovi se rozhodli náš oddíl nejen posílit přihlášením svého syna Matyáše, ale osobně pomoci s přípravou oddílového programu. Díky jejich ochotě a odvaze mohou být dobrodružství Asterionu o něco lepší a pravděpodobnost vyhoření ostatních členů oddílové rady o něco menší.

Pořád ale platí, co jsme psali minule: Stále potřebujeme rozšířit náš tým. Hledáme takové lidi, kteří by si s námi rozuměli a byli by nám ochotni věnovat část svého volného času, ať už pravidelně či nepravidelně. Možná nemáte čas s námi každý týden běhat po lese (pokud ano, ozvěte se, určitě se dohodneme!), možná nemáte se skautingem zkušenosti. Ale třeba by vás těšilo ke skautingu přičichnout při vaření na výpravě, uspořádávání oddílové fotogalerie, sehrání epizodní role na táboře či přípravě zajímavého programu na schůzky a výpravy. Pokud ano, ozvěte se nám, určitě se nějak domluvíme.

Pavel Kučera – Teni


Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Zlin6.cz | 6. skautské středisko ve Zlíně | Code by PCHweb