Skautnahodny obrazek
 

Letní stanové tábory

- - -V roce 1990 jsme vybudovali dvě samostatná tábořiště v Lidečku-Račném. Ročně se na našich táborech vystřídá přibližně 300 účastníků. Pro stavbu táborů využíváme horní louku, která je v našem vlastnictví, a dolní louku, kterou si pronajímáme.

Četnost přilehlých lesní porostů, luk i pasek naskýtá mnoho možností pro vytváření pestrých a zajímavých programů směřovaných do přírody.

- - -Obě tábořiště jsou orientována na jih. I když jsou od sebe vzdálena asi sto metrů, jsou naprosto soběstačná. Na obou loukách se nachází zastřešená stavba kuchyně s jídelnou pro 35 táborníků.

Každou táborovou základnu tvoří 20 podsadových stanů. Pro případ nepříznivého počasí má každý tábor k dispozici také velký (vojenský) stan. Jediným společným zařízením je cisterna s přivedenou pitnou vodou, - - -z níž se voda rozvádí do obou kuchyní a také do dvou samostatných umýváren. Každá umývárna je opatřena rozvodem vody s několika výtokovými ventily, odtokovým žlabem, sprchovým koutem se zařízením na průtokový ohřev vody.

Tábory doplňuje společné hřiště, které využívá jedinou rovnou přilehlou plochu. Táborová přírodní kaple pak slouží pro vykonávání bohoslužeb.


Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Zlin6.cz | 6. skautské středisko ve Zlíně | Code by PCHweb